pt-image

Czajewicza 3, Piaseczno   501 755 742

a

Dłonie i stopy

Zabiegi na stopy

Podologia – zabiegi specjalistyczne

Badanie mykologiczne- pobieranie materiału

Badanie mykologiczne – pobieranie materiału

Materiał do badania mykologicznego pobieramy z płytki paznokcia zmienionego chorobowo, wału paznokciowego. W zależności od potrzeby materiał jest badany w kierunku grzybicy lub obecności bakterii chorobotwórczych.

Do pobrania materiału pacjent powinien być odpowiednio przygotowany.

Uwaga

Nie może stosować przez 10-14 dni przed pobraniem materiału do badań:

  • preparatów przeciwgrzybiczych
  • sterydów, antybiotyków
  • lakierów na paznokcie

Należy codziennie moczyć stopy w ciepłej wodzie.

Brodawka wirusowa tzw. kurzajka - usuwanie

Brodawka wirusowa tzw. kurzajka – usuwanie

Zmiana skórna wywołana wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Jest to najczęściej, wypukła, okrągła, szorstka zmiana skórna na stopie, pojedyncza lub mnoga. Często głęboka i bardzo bolesna, dlatego bywa mylona z odciskiem (są to zakażenia basenowe). Występuje u dzieci i osób dorosłych. Brodawki mozaikowe – zmiany grudkowe występujące na podeszwach stóp zwykle zlewne, niebolesne.

Usuwanie brodawek polega na oczyszczaniu przez podologa miejsc objętych zmianami chorobowymi, nałożeniu odpowiednich preparatów chemicznych (dostępnych tylko w gabinecie) i założeniu opatrunku.

Aby terapia była skuteczna, wizytę w gabinecie trzeba powtarzać co 7 dni.

Metoda laserowa usuwania brodawek – Laserem ND; YAG 1064nm. Terapia w zależności od wielkości zmian na skórze, jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu min. Zabieg trzeba powtarzać dwa-trzy razy do momentu zaniku zmian chorobowych.

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci

Przy podejrzeniu, że paznokieć jest zaatakowany grzybicę pierwsze co robimy w gabinecie podologicznym to pobieramy materiał do badanie mykologicznego wywołaną dermatofitami

zabiegi związane z wyleczeniem paznokcia zaczynamy od pobrania matrria

Na powierzchni paznokcia pojawiają się białe ogniska- plamy lub zmiany w kształcie poprzecznych pasm.

Gdy grzybica postępuje paznokieć nabiera koloru ciemno brązowego staje się bardzo gruby, kruchy, łamliwy. Zmiany zaczynają się najczęściej od wolnego brzegu.

Paznokieć taki jest bardzo kłopotliwy w opracowaniu. W gabinecie podologicznym do przycinania tego paznokcia używamy cęgów bardzo mocnych z ostrzem czołowym lub bocznym, do ścieniana paznokcia używamy bardzo twardego frezu metalowego lub ceramicznego.

Zabieg jest wykonywany laserem Nd:Yag Platforma Alma Harmony XL.

Modzele - usuwanie, zakładanie opatrunków i odciążeń

Modzele – usuwanie, zakładanie opatrunków i odciążeń

Jedną ze zmian jaka zachodzi w obrębie skóry podeszwy stopy jest pogrubienie warstwy rogowej naskórka i czasami warstwy ziarnistej, co powoduje powstawanie modzeli.

Powstają one pod wpływem czynników mechanicznych, deformacji kostnych i złego rozkładu sił na stopie. Są one zazwyczaj kształtu kolistego w kolorze żółtym. Nadmierna ilość naskórka, jaka się gromadzi, powoduje dużą bolesność podczas chodzenia.

W warunkach domowych samemu trudno w prawidłowy sposób usunąć te zrogowacenia. Jedynie podolog w specjalistycznym gabinecie, który posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę może odpowiednio zająć się problemem. Regularne wizyty w gabinecie (co 4-6 tygodni) i stosowanie się do zaleceń pielęgnacji domowej wskazanej przez podologa pozwoli w dużym stopniu zniwelować ból i poprawić komfort chodzenia.

Odcisk - usuwanie (bez pedicure)

Odcisk – usuwanie (bez pedicure)

Odcisk to miejsce nadmiernego rogowacenie naskórka. Powstaje w wyniku ucisku. Komórki rogowe ulegają spłaszczeniu i wciskane są w głąb skóry. Miejsce to jest bardzo bolesne.

Odciski najczęściej powstają na:

  • przodostopiu
  • grzbietowej stronie palców
  • między palcami stóp
  • w okolicy pięt( sporadycznie)

Należy je jak najszybciej usuwać, gdyż zdeformowane komórki rogowe wciskane coraz głębiej w skórę właściwą powodują dyskomfort przy chodzeniu i mogą też powodować powstawanie stanów zapalnych.

Nie wskazane jest usuwanie odcisków w warunkach domowych przy użyciu ogólnie dostępnych preparatów na odciski. Macerują one naskórek, a nie powodują usunięcia odciska.

W gabinecie podologicznym przy użyciu odpowiednich narzędzi ( dłuta ręcznego, skalpela, frezu próżniowego) usuwana jest zrogowaciała skóry.

Powstawanie odcisków jest wynikiem deformacji stopy- zmian w układzie kostnym. W gabinecie podologicznym uzyskacie Państwo informacje jak należy postępować , aby odciski nie powstawały lub minimalizować ich powstawanie.

Czas terapii zależy jak długo odciski nie były usuwane.

Przy usuwaniu wielu odcisków zabieg jest wyceniany przez Podologa z zastosowanie rabatu od 10-20%.

Ortezy indywidualne silikonowe

Ortezy indywidualne silikonowe

Pedicure podologiczny/profilaktyczny

Pedicure podologiczny/profilaktyczny

Opracowanie paznokci, usunięcie zrogowaceń fizjologicznych przy zastosowaniu odpowiednich preparatów i narzędzi (skalpela, dłuta, cęgów czołowych, frezarki).

Pedicure u osób chorych na cukrzycę

Pedicure u osób chorych na cukrzycę

Pękające pięty - opracowanie

Pękające pięty – opracowanie

Zakładanie opatrunków i odciążeń na pięty (cena zależy od zabiegu).

Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja płytki paznokciowej specjalistycznym żelem.
Zabieg rekonstrukcji płytki paznokciowej specjalistycznym żelem, skierowany jest do osób, których paznokieć na skutek choroby lub czynników mechanicznych, uległ uszkodzeniu, częściowej utracie lub deformacji.
Podolog nakładając specjalną, masę a następnie opracowując ją, nadaje paznokciowi zdrowy wygląd i regularny kształt. Pozwala to na ochronę uszkodzonej płytki i możliwość bezpiecznego odrastania. Ma również walor estetyczny. Tak zrekonstruowany paznokieć, po pomalowaniu lakierem, niewiele różni się od naturalnego.

Tamponada - założenie

Tamponada – założenie

Wkładki spersonalizowane 3D (wywiad i odcisk stopy)

Wkładki spersonalizowane 3D (wywiad i odcisk stopy)

Wkładki 3D spersonalizowane są frezowane z wysokiej jakości materiału wielowarstwowego, zaprojektowane komputerowo na podstawie wyniku badań (odcisku stopy) oraz oceny podologicznej. Są dopasowywane do określonych butów pacjenta.

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie

Opracowanie wrastającego paznokcia

Zespół chorobowy nazywany wrastającymi paznokciami to bolesny i dokuczliwy problem. Dotyczy głównie palucha i palców stopy. Wynika często ze złej techniki obcinania paznokci – zbyt głębokiego, zaburzeń mikrokrążenia, nadmiernego pocenia się stóp, nieodpowiedniego obuwia, urazów mechanicznych czy też skłonności związanej z budową paznokci, długością palców stóp (dziedziczne). Wrastaniu paznokci sprzyjają zmiany ortopedyczne – deformacja palców, paluch koślawy, wady postawy – stopa koślawa, nieprawidłowa motoryka chodu.

Nadwaga i szybkie przybieranie na wadze, co może też dotyczyć kobiet w ciąży, również może być przyczyną wrastania paznokci.

Tego stanu nie należy bagatelizować, gdyż może nie tylko dawać przykre odczucia, ale też prowadzić do groźnych powikłań i niebezpiecznych zakażeń.

Najpierw ból występuje przy dotyku, następnie jest ciągły. Pojawia się stan zapalny w tkance miękkiej, co może doprowadzić do powstania ziarnicy, zakażenia bakteryjnego i grzybiczego, a w najgorszym przypadku – do zapalenia i martwicy palucha.

Podczas wizyty podolog opracuje wrastający paznokieć przy użyciu specjalistycznych narzędzi i preparatów, a jeśli zajdzie taka potrzeba – założy opatrunki–tamponady. Pomogą one w prawidłowym wyprowadzeniu paznokcia.
Jeżeli będzie to konieczne, podolog może zalecić pacjentowi założenie klamry ortonyksyjnej na wrastający paznokieć (jest to usługa dodatkowo płatna). Jednak bardzo często możliwe jest wyleczenie wrastania poprzez regularne prawidłowe opracowywanie i tamponowanie paznokci.

Przed udaniem się z wrastającym paznokciem do chirurga, który zapewne zastosuje leczenie radykalne, warto odwiedzić specjalistę-podologa. Zaproponuje on zabieg mniej bolesny oraz zapewni długotrwałą opiekę nad paznokciami ze skłonnością do wrastania.

*Cena dotyczy jednego paznokcia. Jeżeli problem dotyczy większej ilości paznokci, cena ustalana jest indywidualnie.

Klamry Rossa Fraser, Podopharm Professional, BS na wrastające paznokcie

Zabieg wykonywany jest przez podologa z certyfikatem do zakładania klamer metalowych.
Jest to metoda polecana w trudnych przypadkach wrastania paznokci. Przed podjęciem decyzji o założeniu klamry zalecamy konsultację podologiczną, ze względu na różnorodność możliwych metod leczenia wrastających paznokci.

O tym, jaka klamra zostanie założona na paznokieć, zadecyduje podolog po dokładnym obejrzeniu paznokci.

Pod uwagę bierze grubość, łamliwość, elastyczność, sposób wrastania, czas trwania wrastania czy głębokość wałów paznokciowych.

Założenie klamry ma na celu uniesienie brzegów paznokcia tak, aby nie uciskał w wał paznokciowy. Paznokieć wraz ze swoim łożyskiem stanie się bardziej płaski i zostanie usunięta przyczyna bólu.

Klamra Frasera jest klamrą jednoczęściową i formowana jest indywidualnie dla pacjenta, z drutu o odpowiedniej twardości, z uwzględnieniem podanej wyżej charakterystyki paznokcia.

Używany jest drut stomatologiczny niklowo-chowowy o twardości 0.3-0.6 mm. W przypadku uczulenia na nikiel mamy możliwość zastosowania innych klamer np. powlekanych złotem.

Proces założenia klamry wymaga kilku etapów.

Pierwszy etap – bardzo precyzyjne pobranie wymiarów paznokcia, na który będzie nakładana klamra.

Drugi etap – tworzenie z drutu kształtu omegi, ustalenie punktu zerowego, czyli najwyższego na powierzchni paznokcia, przycięcie i przygniecenie ramion klamry.

Trzeci etap – aktywacja klamry.

Klamra ta działa na zasadzie dźwigni.

Całkowity czas trwania jednej serii leczenia to od 6-12 miesięcy.

Klamra Podophram professional to trzyczęściowa klamra wykonana z drutu chirurgicznego.

Do założenia tego rodzaju klamry przygotowane są trzy elementy w różnych rozmiarach. Podolog dobiera odpowiednią długość tych elementów i formuje z nich klamrę. W jej skład wchodzą dwa haczyki i łącznik. W końcowej fazie jest ona przytwierdzana do paznokcia masą akrylową.

Gdy jest nadmierne ziarninowanie, zakładane są tamponady ze środkiem odkażającym.

Klamra BS jest zakładana w przypadku paznokci cienkich i łamliwych. Polega na naklejeniu jej na płytkę paznokcia, co jest zabiegiem bezbolesnym.

Przeciwwskazania do zakładania klamer metalowych:

  • mała elastyczność i kruchość płytki paznokcia
  • brak wzrostu paznokcia
  • brak współpracy z pacjentem przy wykonywaniu tamponad i pielęgnacji domowej.

Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi na stopy

Relaksacyjny rytuał SPA. Pedicure klasyczny z masażem, peeligiem maską

Relaksacyjny rytuał SPA z masażem stóp łączy tradycyjny pedicure z pielęgnacyjno-relaksacyjnym zabiegiem typu SPA.
Zabieg rozpoczynamy od kąpieli stóp w aromatycznej soli zmiękczającej. Następnie skracamy i opiłowujemy paznokcie, wycinamy skórki, usuwany zrogowaciały naskórek przy użyciu wysokiej jakości frezarki z pochłaniaczem pyłu.
Na tak przygotowana stopę nakładamy wygładzający peeling, po usunięciu wykonujemy odprężający masaż stóp. Gdy stopy są już rozluźnione, nakładamy nawilżającą maskę i wykonujemy okluzję, dzięki której składniki odżywcze wnikają głęboko w skórę.
Na zakończenie, na życzenie klientki malujemy paznokcie lakierem lub odżywką.

Odmładzający z kwasami Lacti&glico 38% dr Irena Eris

Połączenie tradycyjnego pedicure z zabiegiem z kwasem mlekowo-glikolowym o działaniu wygładzającym i nawilżającym. Przywracającym prawidłowe rogowacenie naskórka, rozjaśnieniu skóry i przywróceniu prawidłowego kolorytu.

Zabieg rozpoczynamy od kąpieli stóp w aromatycznej soli zmiękczającej. Następnie skracamy i opiłowujemy paznokcie, wycinamy skórki, usuwany zrogowaciały naskórek przy użyciu wysokiej jakości frezarki z pochłaniaczem pyłu.
Przystępujemy do zabiegu z kwasami. Odtłuszczamy skórę i nakładamy peeling chemiczny na 10 minut. Po zmyciu kwasy wmasowujemy odżywczy krem i na życzenie klientki malujemy paznokcie tradycyjnym lakierem lub odżywką.
Po kilku dniach od zabiegu może wystąpić złuszczanie naskórka, które jest indywidualne, od nieznacznego po intensywny. Po ustaniu procesu złuszczania skóra będzie wyraźnie gładsza, bardziej miękka, głęboko nawilżona. Dodatkowo wyrównają się niedoskonałości naskórka i poprawi koloryt.
Zabieg polecamy szczególnie po lecie, do stóp zniszczonych, wysuszonych oraz dla osób które mają problem z szorstkimi, łuszczącymi się stopami.
4 tygodnie po zabiegu nie należy wystawiać stóp na ekspozycję promieni UV, należy zrezygnować z opalania i chodzenia na solarium.

Wygładzająco-regenerujący dr Irena Eris

Połączenie klasycznego pedicure z zabiegiem głębokiego i długotrwałego nawilżenia skóry, wygładzenia i regeneracji oraz eliminowaniu jej szorstkości.

Zabieg rozpoczynamy od kąpieli stóp w aromatycznej soli lub płynie, Następnie opracowujemy stopy za pomocą frezarki i przygotowujemy stopy do wykonania peelingu w skład, krórego wchodzą: mielone łupiny orzecha włoskiego, papaina- wyciąg z owoców papai.

Po jego zmyciu i wysuszeniu stopy nakładamy ciepłą maskę znajdującej się w tz. skarpecie (firmy dr Irena Eris), a stopy opatulamy ręcznikiem.

Maska w formie flizelinowej skarpety jest nasączona składnikami aktywnymi: wieloskładnikowym ekstraktem owocowym posiadającym właściwości tonizujące, odświeżające i oczyszczające, UREA 3%- intensywnie nawilżającej, masło shea- bogatego w naturalne tłuszcze, witaminy E i F działającego łagodząco i odżywiająco na naskórek chroniąc skórę przed utratą wody, olejku z orzechów makadamia o silnym działaniu zmiękczającym i wygładzającym, kwasu salicylowego delikatnie złuszczającego naskórek, alantoiny, pantenolu o właściwościach wygładzających i zmiękczających.

Pozostawiamy klientkę na ok. 20min.Po tym czasie wykonujemy masaż stóp.

Kurację powtarzamy w zależności od wskazań.

Pedicure

Pedicure dla Panów (męski)

Pedicure dla Panów (męski)

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny z odżywką

Pedicure klasyczny z odżywką to zabieg łączący aromatyczną kąpiel stóp, usunięcie skórek, skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka ze śródstopia, palców i pięt przy użyciu wysokiej jakości frezarki z pochłaniaczem pyłu z jednorazowymi końcówkami , malowanie paznokci odżywką oraz nałożenie kremu.

Zabieg odbywa się na wysokiej jakości wygodnym i ergonomicznym fotelu z podnóżkami pozwalającym klientce na relaks i wypoczynek.

Pedicure klasyczny z malowaniem lakierem

Pedicure klasyczny z malowaniem lakierem to zabieg łączący aromatyczną kąpiel stóp, usunięcie skórek, skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka ze śródstopia, palców i pięt przy użyciu wysokiej jakości frezarki z pochłaniaczem pyłu z jednorazowymi końcówkami , malowanie paznokci lakierami OPI lub Vinylux oraz nałożenie kremu.

Tajemnicą niezwykłej trwałości naszego pedicure (3 do 4 tygodni) są stosowane przez nas wyjątkowo dobre podkłady oraz utwardzacze do lakieru.

Zabieg odbywa się na wysokiej jakości wygodnym i ergonomicznym fotelu z podnóżkami pozwalającym klientce na relaks i wypoczynek.

Pedicure klasyczny z malowaniem lakierem hybrydowym

Pedicure klasyczny z malowaniem lakierem hybrydowym to zabieg łączący aromatyczną kąpiel stóp, usunięcie skórek, skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie zrogowaciałego naskórka ze śródstopia, palców i pięt przy użyciu wysokiej jakości frezarki z pochłaniaczem pyłu z jednorazowymi końcówkami, peeling , malowanie paznokci lakierami hybrydowymi kolekcji Gelish Harmony, Victoria Vinn, Semilac, oraz nałożenie kremu.

Trwałość pedicure hybrydowego do 4 – 5 tygodni.

Proponujemy Państwu do wyboru przeszło 60 kolorów lakierów hybrydowych w tym najnowsze kolekcje sezonowe.
Zabieg odbywa się na wysokiej jakości wygodnym i ergonomicznym fotelu z podnóżkami pozwalającym klientce na relaks i wypoczynek.

Zabiegi na dłonie

Manicure

Manicure kosmetyczny
Obcięcie paznokci dłonie/stopy

Obcięcie paznokci dłonie/stopy

Usunięcie lakieru hybrydowego (bez manicure/pedicure)

Usunięcie lakieru hybrydowego (bez manicure/pedicure)

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie

Wskazaniami do wykonania zabiegu odżywczo- regenerującego na dłonie jest sucha, zniszczona z oznakami starzenia skóra dłoni. Efektem zabiegu jest głębokie i długotrwałe nawilżenie, wygładzenie, regeneracja skóry dłoni.

Zabieg polega na nałożeniu peelingu na wcześniej oczyszczoną i wilgotną skórę dłoni, zawierającego kwasy AHA pochodzące z ekstraktów z jabłka i owoców cytrusowych i wmasowywaniu go przez 2min.w celu złuszczenia warstwy rogowej naskórka, odnowieniu skóry dla ułatwienie przenikania substancji aktywnych.

Po tym pierwszym etapie i osuszeniu dłoni nakładana jest maska w formie rękawic (filizelinowe rękawice zawierają składniki aktywne), z wieloskładnikowymi ekstraktami roślinnymi, UREA 3%, masłem shea, olejkiem z orzechów Makadamia, Alantoiną i Panthenolem. która pozostaje na nich przez 20min.

Unikalne cechy produktu przynoszą natychmiastową ulgę dla szorstkiej skóry, intensywnie nawilżają, wygładzają ją i uzupełniają niedobór lipidów. Zabieg wykonujemy również w wersji z manicure kosmetyczny z odżywką.

Wskazania

  • sucha i zniszczona skóra
Manicure akrylowy lub żelowy

Manicure akrylowy lub żelowy

Przedłużanie i modelowanie paznokci metodą żelową lub akrylową, na szablonie z malowaniem jednolitym lakierami OPI lub Vinylux (do wyboru ponad 100 kolorów).

W skład zabiegu wchodzi: przygotowanie płytki paznokcia, opiłowanie, wycięcie skórek, przedłużenie paznokci lub wzmocnienie ich poprzez nałożenie akrylu / żelu, opiłowanie i wymodelowanie paznokci oraz pomalowanie lakierem.

Zabieg jest przeznaczony zarówno dla osób z ładnymi ale słabymi paznokciami chcących je przedłużyć lub wzmocnić, oraz dla osób obgryzających paznokcie, mających zniszczoną lub bardzo krótką płytkę paznokcia.

Paznokcie akrylowe / żelowe wymagają regularnego uzupełniania. W zależności od szybkości wzrostu paznokci, oraz indywidualnych predyspozycji, powinno się wykonywać zabieg uzupełnienia co 2 do 4 tygodni.

Dla Pań, które mają chęć wykonać przedłużanie paznokci jako jednorazowy zabieg (na okazję), polecamy wykonanie paznokci akrylowych. Po 3- 4 tygodniach, gdy pojawi się odrost, manicurzystka usunie akryl z paznokci poprzez odmoczenie go w specjalnym płynie i wygładzenie ich, bez uszczerbku na płytkach. Żel jest produktem nierozpuszczalnym i można go usunąć jedynie mechanicznie. Dlatego polecamy go Paniom planującym noszenie sztucznych paznokci przed dłuższy czas.

Przedłużenie paznokci akrylem lub żelem french

Przedłużanie i modelowanie paznokci metodą żelową lub akrylową, na szablonie z białą końcówką french, to propozycja dla Pań mających słabe lub krótkie paznokcie. Pragnących by ich paznokcie przez długi czas były zadbane i schludnie.

W skład zabiegu wchodzi: przygotowanie płytki paznokcia, opiłowanie, wycięcie skórek, przedłużenie paznokci poprzez nałożenie akrylu lub żelu z białą końcówką, opiłowanie i wymodelowanie paznokci, oraz nadanie im połysku.

Paznokcie akrylowe / żelowe wymagają regularnego uzupełniania. W zależności od szybkości wzrostu paznokci, oraz indywidualnych predyspozycji, powinno się wykonywać zabieg uzupełnienia co 2 do 4 tygodni.

Uzupełnienie paznokci akrylem lub żelem z malowaniem tradycyjnym

Uzupełnienie akrylu/ żelu to zabieg dla klientek noszących sztuczne paznokcie, chcących przedłużyć ich trwałość.
Zabieg polega na przygotowaniu płytki , odpowiednim wypiłowaniu żelu/ akrylu, skróceniu paznokci, wycięciu skórek, nałożeniu żelu/ akrylu oraz jego opiłowaniu i wymodelowaniu a także pomalowaniu lakierem OPI (do wyboru ponad 70 kolorów).

Korekta paznokci akrylowych lub żelowych z malowaniem tradycyjnym

Korekta żelu lub akrylu to usługa dla klientek noszących na stałe sztuczne paznokcie. To zabieg wykonywany 1-2 tygodnie po nałożeniu lub uzupełnieniu żelu / akrylu, mający na celu odświeżenie wyglądu paznokci. Traktuje się go jako zabieg podtrzymujący pomiędzy kolejnymi uzupełnieniami. Skierowany jest do pań które pragną by paznokcie zawsze wyglądały nienagannie. Akryl i żel znany jest z tego , że utrzymuje się na paznokciach bez problemu przez 3-4 tygodnie. Niestety ze względu na wzrost paznokcia przy skórkach zaczyna być z czasem widoczny odstęp między nimi a produktem i lakierem. Dodatkowo same skórki też zaczynają domagać się pielęgnacji.

Podczas zabiegu stylistka nadaje paznokciom kształt, modeluje je, łagodzi linię odrostu a także usuwa skórki. Na zakończenie maluje lakierem. W ten sposób przygotowane paznokcie wyglądają jak świeżo po uzupełnieniu i zapewniają piękny wygląd, przez kolejny tydzień do dwóch.

Usunięcie akrylu/żelu (bez manicure)

Zabieg przeznaczony dla osób noszących sztuczne paznokcie, chcących je możliwe jak najbardziej bezinwazyjnie usunąć. W ramach usługi usuwamy akryl przy pomocy frezarki, acetonu oraz pilników i polerek a żel frezarką i pilnikami oraz polerkami (żel nie rozpuszcza się w acetonie), na zakończenie wygładzamy paznokcie i nadajemy im kształt oraz nakładamy odżywkę i olejek witaminowy.

Zabieg można rozszerzyć o wykonanie manicure lub pielęgnacji skóry dłoni.